info@besgenegitimkurumlari.com +90 312 287 87 24

Rehberlik Kapsamında Verilen Hizmetler

Rehberlik Kapsamında Verilen Hizmetler

1- Bireysel Rehberlik: Psikolojik danışman her öğrenci ile haftalık periyotlarda görüşerek akademik başarısını takip eder, başarı durumun etkileyen diğer faktörleri de gözlemler.

2- Eğitsel Rehberlik: Her öğrenciye özel ders çalışma programı yapılır ve takip edilir. Öğrenci ile yapılan bu çalışmalar aynı zamanda veliye de bilgi olarak sunulur.

3- Kariyer ve Mesleki Rehberlik: Meslek ve bölüm tanıtımları, okul tanıtımları yaparak öğrencinin hedef belirlemesine yardımcı olunur. Üniversite ve nitelikli okul gezileri ile öğrencinin hedefleri netleştirmesi ve odaklanması sağlanır.

4- Tercih Rehberliği: Sınav sonrasında öğrenci ve velilerin doğru tercih yapmaları adına tercih randevusu verilir. Öğrencinin başarı sıralamasının yanında ilgi ve yetenekleri dikkate alınarak tercih yönlendirmesi yapılır.

5- Etüt: Öğrencilerin sınav sonuçları değerlendirilerek ihtiyaç duyduğu konular otomasyon sistemi vasıtası ile belirlenir. Sonrasında öğrenci ile görüşerek etüt planlaması yapılır. Etüde katılmayan öğrenci uyarılır ve velisine bilgi verilir.

6- Ödev Takip Sistemi: Günlük ya da haftalık olarak branş öğretmenlerimizin verdiği ödevlerin takibi ve kontrolü rehber öğretmen vasıtasıyla sağlanır. Ödevini yapmayan öğrencinin velisine bilgi verilir.

7- Veli görüşmeleri:  Psikolojik danışman her ay en az 1 defa öğrenci velilerini arar ve bilgi alışverişinde bulunur. Velilerden gelen bilgileri otomasyon sistemine işler.

8- Sınav Değerlendirme: Sınav Takvimine uygun olarak sınavların yapılması ve değerlendirmesi işlemlerini yürütür. Sınava katılma yönünde öğrencileri teşvik eder. Sınavlara katılmayan öğrencilerin velisine aranarak bilgi verilir. Sınav sonrası sonuçlar değerlendirilerek öğrenci ve veliye dönüt verilir. Başarı durumları kontrol edilerek gerekli tedbirler alınır.

Call Now Button0 312 287 87 24