info@besgenegitimkurumlari.com +90 312 287 87 24

Psikolojik Destek Kapsamında Verilen Hizmetler

Psikolojik Destek Kapsamında Verilen Hizmetler

1- Bireysel Danışmanlık Hizmeti: Akademik gelişim yanında psiko-sosyal gelişimde başarıyı etkileyen önemli bir faktördür.  Öğrencilerin kişisel sınırlarını bilmesi, etkili iletişim becerileri kazanması, olumlu davranış geliştirme, iyi akran ilişkileri kurabilmesi konularında danışmanlık hizmeti yürütülür.

2- Grup Psikoeğitim Programları: Katılımcıların kişisel veya kişilerarası problemleriyle başa çıkabilmeleri ve yaşayabilecekleri olası problemleri önleyebilmeleri amacıyla sistematik olarak yapılandırılmış oturumlardan oluşur ve psikolojik danışman tarafından yürütülür.

3- Seminerler: Sınav hazırlık süreçlerinde öğrencilere sınav tanıtımı, sınav kaygısı, meslek tanıtımları gibi seminerler verilerek sınav süreçlerinin tam olarak yürütülmesini sağlanır.

4- Ebeveyn Okulu: Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerimiz ile öğrenci genel durumu değerlendirme, sınav analizi gibi birçok konuda bireysel görüşmeler sağlanır. Velilerimizin yaşam boyu değişen rollere uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacı ile onlara yıl boyu seminer/eğitimler düzenlenir.

0 312 287 87 24